Mały papierek, duże konsekwencje

Nie każdy przejmuje się ekologią. Argument przeciwko ekologicznym zachowaniom jest zwykle dość prosty i sprowadza się do zwykłej ignorancji. Skoro fabryki produkują tony zanieczyszczeń, czy nasz jeden wyrzucony w lesie papierek zmieni cokolwiek? Często okazuje się, że może zmienić o wiele więcej, niż nam się wydaje.

Pozostając w temacie zaśmiecania lasów może zastanowić się nad tym, jakie konsekwencje może wywołać pozostawiony przykładowy papierek. Zacznijmy od tego, że plastikowe opakowania potrzebują zwykle przynajmniej 400-stu lat aby ulec rozkładowi. Oznacza to, że przez cztery wieki pozostawione przez nas śmieci będą stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego, przede wszystkim dla żyjących w lesie zwierząt. Głodne zwierzę może skusić się na pachnący żywnością papier i ponieść srogie konsekwencje takiej decyzji. Od plastikowych odpadów ginie fauna zarówno w lasach, na polach jak i w zbiornikach wodnych.

Aquafresh Front & Back ulotka

Sytuacja nie przedstawia się o wiele korzystniej, gdy odpady pozostawimy w nieprzeznaczonym do tego miejscu poza terenem lasu. Długi okres rozkładu oznacza, że nasze śmieci będą wędrować przez wiele lat, niesione podmuchami wiatru. Prędzej czy później dotrą więc do lasu, nad morze albo zostaną zjedzone przez zwierzęta żyjące w mieście.

© 2022 Ekologia. Wszystkie prawa zastrzeżone.