Ekologia w Polsce

zoltaczka typu b

My jako naród Polski, chcemy żyć w czystym środowisku, móc oddychać świeżym nie zanieczyszczonym powietrzem i funkcjonować w harmonii z naturą. Można stwierdzić, że ekologia w Polsce cieszy się sporą popularnością, dzięki m.in. licznym organizacjom ekologicznym działającym w naszym kraju.

Swoje placówki w Polsce mają takie instytucje jak: Greenpeace, czy World Wildlife Fund. Należy również zwrócić uwagę na duża ilość krajowych organizacji dążących do ochrony środowiska jak: Liga Ochrony Przyrody, powstała w 1927r., Klub Gaja, Polski Klub Ekologiczny i wiele innych.

Można wspomnieć także o licznych inicjatywach jak objętych patronatem Ministra Środowiska jak: katalog Polska Ekologia zawierający listę ponad tysiąca firm i instytucji działających na rynku ochrony środowiska w Polsce.

Inną inicjatywą jest organizowanie dużej ilości sympozjów, konferencji naukowych, targów dotyczących ekologii w Polsce, a także szereg dofinansowań unijnych na rzecz ochrony środowiska. Patrząc na tak dużą przykładów można rzec, że propagowanie życia w harmonii z naturą cieszy się dużą popularnością i świadczy przede wszystkim o nas, że zależy nam na naszej planecie i chcemy ją chronić przed szkodliwą działalnością człowieka.

© 2023 Ekologia. Wszystkie prawa zastrzeżone.